O Nas

Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. nazywane jest świętokrzyską perłą przyrodolecznictwa.
Od blisko 200 lat skutecznie wspomaga leczenie schorzeń ortopedyczno-urazowych, reumatologicznych, neurologicznych, dermatologicznych i kardiologicznych.
Największymi bogactwami Spółki są woda siarczkowa oraz solanka jodkowa, a także produkowana od 1960 roku naturalna woda mineralna Buskowianka-Zdrój. Doskonałym uzupełnieniem kuracji w uzdrowisku jest linia Słonecznych Kosmetyków. To unikalne pielęgnacyjne produkty, które wytwarzane są na bazie naszych naturalnych substratów leczniczych, a więc wody siarczkowej, solanki jodkowej oraz borowiny. Wysoka jakość i właściwości tych produktów powodują, że stają się ważnym elementem każdego domowego spa.
Uzdrowisko dba o najwyższe standardy obsługi przyjeżdżających do Buska-Zdroju gości, którzy skorzystać mogą z gamy blisko 100 rodzajów zabiegów leczniczych. W ramach Spółki funkcjonują:

  • Sanatorium MARCONI
  • Uzdrowiskowy Szpital KRYSTYNA
  • Sanatorium MIKOŁAJ
  • Sanatorium WILLA ZIELONA
  • Sanatorium OBLĘGOREK
  • Uzdrowiskowy Szpital GÓRKA

Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. jest uznaną marką, rozpoznawalną we wszystkich zakątkach Polski, ale również co ważne za granicą. Oferuje leczenie uzdrowiskowe, szpitalne, rehabilitacyjne, sanatoryjne, ambulatoryjne, turnusy rehabilitacyjne na skierowania i pełnopłatne oraz pobyty rekreacyjne. Istnieje możliwość konsultacji specjalistycznych, badań analitycznych i diagnostycznych.
Do dyspozycji kuracjuszy jest zaawansowany technologicznie, nowoczesny sprzęt, m.in. do diagnostyki osteoporozy. Goście Uzdrowiska mogą liczyć na opiekę medyczną wysoko wykwalifikowanej kadry lekarskiej i pielęgniarskiej. Wszystko to sprawia, że Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. jest często nagradzane i plasuje się w ścisłej czołówce podmiotów w związku z prowadzoną działalnością, a ci którzy raz je odwiedzili chętnie powracają.