Dla wędkarzy

UZDROWISKO BUSKO-ZDRÓJ” S.A.

Zaprasza naszych kuracjuszy – pasjonatów wędkarstwa
do odwiedzenia zbiornika „Borowina”

Borowina2

Popularny staw „Borowina” położony w sąsiedztwie miejscowości Mikułowice, nieopodal drogi wylotowej do Kielc z Buska-Zdroju. Właścicielem łowiska jest „Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A. Zbiornik powstał w wyniku eksploatacji bogatych złóż leczniczej borowiny, z której słynie nasz kurort. Dno zbiornika jest w miarę równe, bez zawad, umożliwiające pewny hol zaciętej ryby. Pozwala na wędkowanie  nie tylko metodą spławikową ale również z gruntu (zestaw nie zapada się w dnie). Głębokość oscyluje w granicach 1,5-2m. Dominującym gatunkiem jest karp, często łowiony jest amur. Występuje tu spora populacja płoci oraz Sumika karłowatego. Kilkakrotnie łowiono tołpygę. Z drapieżników spotkać można dorodnego okonia czy tak popularnego w naszych wodach szczupaka.

Borowina3

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem połowu.
Jest on również dostępny w recepcjach Sanatorium „Marconi” oraz „Krystyna”.

Regulamin połowu ryb przez Kuracjuszy na zbiorniku „Borowina” należącym do „Uzdrowiska Busko-Zdrój”  S.A.

1. Zbiornik dostępny jest do wędkowania wyłącznie dla członków Zakładowej Sekcji Wędkarskiej oraz Kuracjuszy „Uzdrowiska Busko- Zdrój” S.A.
2. Kuracjuszy obowiązuje posiadanie własnej karty ordynacyjnej zabiegowej. Jej brak na łowisku wyklucza możliwość wędkowania.
3. Amatorski połów ryb może być prowadzony wyłącznie z brzegu na 2 wędki.
4. Obowiązuje zakaz stosowania środków pływających, wywózki przynęty oraz zanęt.
5. Wędkarz zobligowany jest posiadać na stanowisku podbierak do podebrania ryb.
6. Ryby należy niezwłocznie po złowieniu wypuścić do wody (nie zabieramy ich z łowiska). Wyjątek stanowi Sumik karłowaty, którego nie wpuszczamy z powrotem do zbiornika.
7. Osoba wędkująca zobowiązana jest utrzymać w czystości stanowisko bez względu na stan, jaki zastała przed rozpoczęciem połowu.
8. Przebywając nad wodą miejmy na uwadze by nasz relaks nie zakłócał wypoczynku innych wędkarzy.
9. Przedstawiciele Gospodarza łowiska, członkowie Zakładowej Sekcji Wędkarskiej legitymujący się aktualnym zezwoleniem na połów w zbiorniku Borowina posiadają uprawnienia kontrolne ad. przestrzegania opisanych tu zasad amatorskiego połowu ryb.
10. W przypadku ujawnienia naruszeń niniejszych postanowień, pozwolenie na wędkowanie zostanie cofnięte.
11. Zarząd ZSW nie ponosi odpowiedzialności za bezpieczeństwo osób wędkujących oraz ich sprzęt.
12. Gospodarz łowiska zastrzega sobie prawo do okresowego 14-dniowego wyłączenia łowiska z połowów, w związku z prowadzeniem działań gospodarczych na obiekcie.
13. Zarząd sekcji wędkarskiej zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie w trakcie trwania sezonu połowów.
14. W pozostałych nieuregulowanych kwestiach obowiązuje Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb.
15. Powyższy regulamin ustanowiony został w roku 2013 przez Zakładową Sekcję Wędkarską przy „Uzdrowisku Busko-Zdrój” S.A. podczas posiedzenia w dn. 11.04.2013r. i obowiązuje do odwołania.
16. Wszelkie pytania w sprawie zasad wędkowania na Zbiorniku „Borowina” dostępne w Recepcjach Obiektów „Uzdrowiska Busko-Zdrój” S.A.

Borowina1

mapa dojazdu:
Przy wyjeździe z Buska-Zdroju  w kierunku do Kielc skręcamy w prawo przed stacją paliw BP.

borowina mapa